34 in Himarë, Albania

Kush Jemi Ne

Camping Kranea Beach është një nga plazhet më të bukura në jugperëndim të Shqipërisë, në një vend ideal, dhe 75 km në jug të qytetit të Vlorës, rreth 30 km nga mali i Logarës gjithashtu është rreth 60 km në veri nga Butrinti antik dhe 15 km larg nga kalaja e Ali Pashës në Porto Palermo.

Camping Kranea Beach ofron të gjitha lehtësitë që ju nevojiten dhe kjo sepse gjatë gjithë vitit ne shpenzojmë kohë për të mbajtur të pastër kampin tonë, gjithashtu kujdesemi për gjelbërimin në të. Pemët zbukuruese të kombinuara me ullinj janë tenda natyrale për kampistët.

Ju lutemi kini parasysh se në përputhje me politikën tonë, ju informojmë se nuk pranojmë rezervime për qëndrime më pak se tre ditë në kampingun tonë.

Sherbimet dhe Aktivitetet

Aktivitetet

Përveç qetësisë që ofron natyra e mrekullueshme e Livadhit, vizitori ynë mund të zgjedhë nga ekskursionet e shumta në zonat arkeologjike dhe monumentet e Himarës, apo të shijojë sportet ujore. Ka shumë aktivitete në zonën e Rivierës Shqiptare, por me fshatrat e afërta, si dhe Vlorën dhe Sarandën, zgjedhjet janë të shumta.

Restoranti

Bëhuni gati për momente relaksi dhe argëtimi në ambientin komod të kafenesë dhe restorantit tonë. Filloni ditën tuaj me një mëngjes tradicional duke pushuar përballë detit.

Në drekë dhe në mbrëmje, ju mund të zgjidhni nga menyja jonë a la carte dhe të shijoni disa nga pjatat dhe shijet më të mira mesdhetare nga e gjithë bota.

Kampingu Jone

Në Camping Kranea ne u ofrojmë miqve tanë zona dhe ambiente të rehatshme komunale, pastërti shembullore, shërbim të shpejtë dhe miqësor. Të gjitha ambientet tona janë të aksesueshme për personat me vështirësi në lëvizje, duke përfshirë një Mini Market dhe një restorant me kuzhinë të shkëlqyer greke dhe shqiptare me produkte vendase dhe peshk të freskët nga deti.

Lista e Çmimeve

Camping Kranea ofron tarifa të ulëta gjatë gjithë periudhës së shërbimit, me oferta dhe zbritje të veçanta sezonale. Shikoni të gjitha çmimet tona në skedën e Listës së Çmimeve në faqen tonë të internetit.

Kampingu ynë funksionon nga prilli deri në tetor të çdo viti dhe mund të strehojë tenda të vogla ose të mëdha, karvanë dhe automoto. Çmimet tona përfshijnë oferta për qëndrim të zgjatur dhe zbritje të tjera.

Camping Kranea

People been here
People visit us
Try it out
Used our beach
Excellent
Based on 293 reviews
Aneta R
Aneta R
24/03/2023
Gemütlicher, kleiner Camping
Fred Mann
Fred Mann
14/03/2023
Ich bin Mal wieder mit uneingeschränkter Gastfreundlichkeit beschenkt worden. Dieser Platz bietet alles was man braucht. Toller Strand vor der Tür. War heute baden. Ankommen und wohl fühlen.🤗Tschüss Dennis (Campingplatzbesitzer und Allroundtalent), ein toller Typ. Ehrlich und geradeaus...
Tom Joha
Tom Joha
13/01/2023
De camping is zeer verzorgd en netjes. Ook het eten is uitstekend 👍👍👍
Dagmar Schuster
Dagmar Schuster
15/11/2022
Wir waren Mitte September für zwei Nächte hier. Der Campingplatz liegt nur durch eignenen Schotterweg getrennt direkt am Strand dieser schönen Bucht. Wir hatten Glück noch einen Platz zu bekommen ohne Reservierung. Es empfiehlt sich früh anzureisen. Die Sanitäranlagen waren sauber und gepflegt obwohl wir auch heftigen Regen und Sturm hatten. Die Liegen am Strand durften wir kostenlos nutzen und das wunderschöne Wasser genießen.
Wolfgang
Wolfgang
25/10/2022
Ein sehr gepflegter Platz. Alles da Strom u Wasser an jedem Platz. Wird immer geputzt. WC u Dusche Tipp Top. Gutes Restaurant. Platz war sein Geld (22 Euro im Juli) absolut wert. Respekt. Und: sehr schöner Kiesel Strand. Update vom 10.2022: trotz Zusage, offen zu sein, erfahren wir- am Eingang übrigens recht unfreundlich- we are closed. ….na so lernten wir den anderen großen Camp am Strand kennen
Titosch Ilon
Titosch Ilon
24/10/2022
Wie die anderen gefiel uns auch immer die Freundlichkeit, Sauberkeit, das Restaurant… dass nun Ende Oktober das Restaurant geschlossen hat können wir verstehen. Kein Verständnis haben wir jedoch dafür, dass die EIGENEN Hunde des Platzes die Gäste vom schlafen abhalten. Wir hatten uns so auf hier gefreut, aber nun - mitten in der Nacht- würden wir gerne einfach wieder gehen.
Loes van der Voort
Loes van der Voort
19/10/2022
We came here in October, basically everything was dead except this place! Great value for money, excellent showers, clean toilets, good restaurant and friendly owners. Would highly recommend, we enjoyed ourselves even with a few rainy days. And on the sunny days we had the beach almost to ourselves! Wouldn't know what its like here in high season, but I definitely recommend this place when you're traveling in low season.
Seraina Nonym
Seraina Nonym
12/10/2022
Vor neun Jahren war ich zum ersten mal bei Denis im Camping Kranea und war damals schon begeistert. Im Jahr 2022 besuchte ich den Camping erneut und es ist noch immer sehr schön. Wenn ich wieder einmal in der Gegend sein sollte, gibts sicher Besuch Nr. 3 :-) das Restaurant ist übrigens auch sehr gut!

Call us today @: +355673122122

error: Content is protected !!